Istutustoru 75/73 Vaata suuremalt

Pottiputki istutustoru 63mm + istutuskast

6405580+6036070+6035737

Uus toode

Tarneaeg 1-2 tööpäeva.

Istutustoru 63mm potitaimede istutamiseks + taimevakk taimede mugavaks kandmiseks.

61mm siseläbimõõduga ja 63mm välisläbimõõduga istutustoru. Enamasti kasutatakse kuuse ja kase potitaimede istutamiseks

Rohkem infot

160,20 € koos maksudega

Rohkem infot

Pottiputki 63mm istutustoruga istutamine.

Pottiputki istutustoru on mõeldud potitaimede ehk suletud juurekavaga taimede istutamiseks.

Alustada tuleb õige suurusega istutustoru valimisest, enamasti sobib Eestis kasvatatud kuusetaimede ja kasetaimede istutamiseks Pottiputki 63mm istutustoru sisemõõduga 61mm, kuid on üsna levinud ka 73mm istutustoruga istutatavad taimed. Männitaimedele soovitame 55mm istutustoru. Siit ka soovitus: enne kui ostad istutustoru, uuri taimede müüjalt, missuguse mõõduga on juurepall. Lähtu põhimõttest: nii lai kui vajalik, nii kitsas kui võimalik. Kui valid liiga kitsa, ei mahu istik läbi, kui valid liiga laia, ei saa istik korralikult kinni tallatud.Enne tööga alustamist kontrolli istutustoru töösügavust. Istutustoru allosasse on poldiga kinnitatud must L tähe kujuline sügavuse piiraja, sellega saadki istutussügavust reguleerida. Jälgi, et istutad taime natuke sügavamale kui on juurepalli ülemine äär, tavaline soovitus on u 2cm sügavamale.Töö käik:

Jälgi, et toru oleks alt suletud, sulgemiseks vajuta päästikut.

Pane taim torusse.

Suru istutustoru maasse, selleks võid julgelt jalaga sügavuse piirajale vajutada.

Vajuta jalaga pedaalile, mis avab toru allosa, keera toru spiraalselt suunaga üles, jälgi, et taim jääks kohale.

Tallu taim korralikult kinni.Üldised soovitused:

Võimalusel kasta taimi mõnda ega enne istutamist, et vesi jõuaks juurtesse ja juurepalli imenduda. Raskema juurepalliga taim liigub läbi istutustoru paremini, jääb paremini paigale ja läheb tänu kaasapandud veevarule paremini kasvama. Eriti oluline on kastmine suurema võraga taimede istutamisel ja kuiva pinnasesse istutamisel.

Istuta taim otse ning reljeefi kõrgemale osale, võimalusel istuta taim kännu või kivi lähedusse, siis on uustulnukal kergem ellu jääda – päeval suuremasse kehasse salvestunud soojus aitab puuhakatisel ellu jääda.

Töö hõlbustamiseks kasuta taimevakkasid, nii saad rohkem taimi kaasa võtta ja pead vähem kummardama – hoiad kokku aega ja väsid vähem.

Võta enda jaoks kaasa veevaru ja piisavalt toitu, kui oled tundliku nahaga, kasuta päikesekreemi, kevadine päike on äkiline.Koostanud:

Mihkel Raudmäe

Metsatööriist OÜ

Soovid lisainfot? Kirjuta mihkel@metsatooriist.ee või helista 55517125

Seonduvad tooted